Don’t have a business email? Click here!
Custom Commercial Lighting: The Complete Buyer’s Guide for 2025
In today’s competitive commercial environment, lighting is no longer just a functional necessity—it’s a key co...
ST5111W
Power: 30W
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Beam angle: 15°/24°/36°/55°
Color: White / Black / Custom
Installation: 3-phase / 1-phase
Cut-out:/

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | ST5111W |
|---|---|
| Power | 30W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ80 x 120mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra/95Ra |
| Luminous Flux | 3100lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 750mA |











| Model | SD012040R-S |
|---|---|
| Power | 2W |
| Beam Angle | 15°/24°/36° |
| Cut-Out | Φ40mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ45xH19.5mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 100LM |
| LED | Origin Bridgelux SMD |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Spray Painting |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 2-4V 350mA |
| Model | SD8031080R |
|---|---|
| Power | 10W |
| Beam Angle | 15/24/36/45° |
| Cut-Out | Φ80mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ90×H85mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 700lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 250mA |
| Model | SD8071100R |
|---|---|
| Power | 18W |
| Beam Angle | 15°/30°/45° |
| Cut-Out | Φ100mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ120×H95mm |
| CCT | 3000K, 4000K, 6000K |
| CRI | 80Ra, 90Ra |
| Luminous Flux | 1440lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 450mA |
| Model | ST3423 |
|---|---|
| Power | 12W, 8W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/50° |
| Cut-Out | Φ50mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ40xH110mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 600LM/900LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 180mA/300mA |
| Model | SD041075R |
|---|---|
| Power | 12W, 15W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ82×H98mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 960lm/1200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA/350mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!