Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!
Vad är flimmer? Huvudorsaker och lösningar för LED-flimmer
Har du märkt att din LED-lampa flimrar? Lyckligtvis bör det vara enkelt att åtgärda problemet; vanliga orsaker inkluderar dålig...
Effekt: 15W
Utskuren: Φ65mm
Strålningsvinkel: 15°/24°/36°/55°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Färg: Vit / Svart / Anpassad
Installation: Infälld
![]()
Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!
Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!
| Modell | SD8201065RL |
|---|---|
| Kraft | 15W |
| Strålningsvinkel | 15°/24°/36°/55° |
| Utskuren | Φ65 mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ110xH93mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Ljusflöde | 1200lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 350mA |








| Modell | SD011030HR-S |
|---|---|
| Kraft | 3W |
| Strålningsvinkel | 15°/24°/36° |
| Utskuren | Φ30mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ34xH34,5mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Ljusflöde | 180LM |
| LED | Ursprung Bridgelux SMD |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Sprutmålning |
| Material | Aluminium |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 2-4V 700mA |
| Modell | SD8031120R |
|---|---|
| Kraft | 25W |
| Strålningsvinkel | 15/24/36/45° |
| Utskuren | Φ120mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ135×H130 mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Ljusflöde | 2100lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Gjuten aluminium |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Modell | SD8271165R |
|---|---|
| Kraft | 45W |
| Strålningsvinkel | 15°/24°/36°/55° |
| Utskuren | Φ165 mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ180×H109mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Ljusflöde | 3600lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Stansning av aluminium |
| IP-hastighet | IP20/IP65 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1050mA |
| Modell | ST5181W |
|---|---|
| Kraft | 25W |
| Strålningsvinkel | Formbar |
| Utskuren | / |
| Installation | 3-fas / 1-fas |
| Dimension | Φ80 x L172mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Ljusflöde | 1300lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Modell | ST5231W |
|---|---|
| Kraft | 25W |
| Strålningsvinkel | 10°/24°/36° |
| Utskuren | / |
| Installation | 3-fas / 1-fas |
| Dimension | Φ100×L87mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra/95Ra |
| Ljusflöde | 2000lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |

Vi skickar filerna till dig inom 24 timmar!Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!