Don’t have a business email? Click here!
What are dimmer lights and dimmers?
Which Lights are Dimmable?With the advancement of technology, the types and functions of lights have bec...
SG80515037S
Power: 35W
Cut-out:403x37mm
Beam angle: 24°/30°/45°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Recessed

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SG80515037S |
|---|---|
| Power | 35W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | 403x37mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 411x45x50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3200lm |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 42-48V 700mA |









| Model | SS811140R |
|---|---|
| Power | 50W |
| Beam Angle | 20°/40° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ140×H162mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 4000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1150mA |
| Model | SD8292120S |
|---|---|
| Power | 35W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | 120x120mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 140×140×H149mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 2800lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mA |
| Model | ST3321W |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 10-45° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ80 x L120mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 1300lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Model | SS815110R |
|---|---|
| Power | 20W |
| Beam Angle | 24°/32°/55° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ110×H110mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2000LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mA |
| Model | SD052075SL |
|---|---|
| Power | 12W, 15W, 18W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | 75x75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 110×110×H111mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 960lm-1440lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA/350mA/450mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!