Don’t have a business email? Click here!
Shop Lighting: Energy-Saving Solutions for Retail Spaces
Introduction
In today’s competitive retail environment, shop lighting plays a crucial role in creating an inv...
SG80510037S
Power: 22W
Cut-out:273x37mm
Beam angle: 24°/30°/45°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Recessed

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SG80510037S |
|---|---|
| Power | 22W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | 273x37mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 279x45x50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1800lm |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 27-33V 700mA |









| Model | ST5201W |
|---|---|
| Power | 43W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ100 x 130mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra/95Ra |
| Luminous Flux | 3900lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1050mA |
| Model | SG80505037S |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | 140x37mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 147x45x50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 900lm |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 12-18V 700mA |
| Model | SG80510037S-A |
|---|---|
| Power | 22W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | 285x50mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 291x59x50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1800LM |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 27-33V 700mA |
| Model | SD043075R |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | Wall Wash |
| Cut-Out | Φ75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ83xH90mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 800LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 350mA |
| Model | SG80515037S-A |
|---|---|
| Power | 35W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | 420x50mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 426x59x50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3200lLM |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 42-48V 700mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!