Don’t have a business email? Click here!
3000K vs 4000K: How to choose for home lighting
Do you find yourself stuck in the debate between 3000K and 4000K LED lights? This quick guide will help you ch...
SS805200S
Power: 2x12W
Cut-out:/
Beam angle: 15°/24°/36°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Surface Mounted

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SS805200S |
|---|---|
| Power | 2x12W |
| Beam Angle | 15°/24°/36° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 100X200X100mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 2x960lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 2x300mA |






| Model | SS811075R |
|---|---|
| Power | 10W |
| Beam Angle | 20°/40° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ75×H100mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 800lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 250mA |
| Model | SG80301080S |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 15/24/36/45° |
| Cut-Out | 80×80mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 90×90×H95mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 850lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |
| Model | SD042068R |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ75×H79mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP65 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA |
| Model | SD8031080S |
|---|---|
| Power | 10Wx2 |
| Beam Angle | 15/24/36/45° |
| Cut-Out | 80×155mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 90×170×H86mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 700lmx2 |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 250mAx2 |
| Model | SD8141175R |
|---|---|
| Power | 22W |
| Beam Angle | 90° |
| Cut-Out | Φ175mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ190×H60mm |
| CCT | 3000K, 4000K, 6000K |
| CRI | 80Ra, 90Ra |
| Luminous Flux | 1760lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!