Don’t have a business email? Click here!
Lighting the Way: Unveiling the Magic Behind LED Commercial Lighting for Every Business!
Introduction
In today's fast-paced business world, lighting plays a more significant role than just illuminat...
Power:8W
Cut-out: /
Beam angle: 15°/36°/55°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Surface Mounted

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SS815072R |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°/36°/55° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ72×H75mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 700LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 180mA |






| Model | SD8111135S |
|---|---|
| Power | 43W |
| Beam Angle | 24°/40°/55° |
| Cut-Out | 135×135mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 148×148×H90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1050mA |
| Model | SG80501037S-A |
|---|---|
| Power | 3W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | 53x50mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 59x59x58mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 180LM |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 2-4V 700mA |
| Model | SD8071220R |
|---|---|
| Power | 60W |
| Beam Angle | 20°/30°/45° |
| Cut-Out | Φ220mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ236×H165mm |
| CCT | 3000K, 4000K, 6000K |
| CRI | 80Ra, 90Ra |
| Luminous Flux | 4800lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1350mA |
| Model | SD041075R |
|---|---|
| Power | 12W, 15W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ82×H98mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 960lm/1200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA/350mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!