Don’t have a business email? Click here!
What is the ideal color temperature for LED lights
With the development of science and technology, LED technology has also been rapidly developed. The cost is gr...
ST3361W
Power: 20W
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Beam angle: 9°-42°
Color: White / Black / Custom
Installation: 3-phase / 1-phase
Cut-out:/

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | ST3361W |
|---|---|
| Power | 20W |
| Beam Angle | 9°-42° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ68×L150mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 1200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mA |








| Model | SC6082115R-L |
|---|---|
| Power | 35W |
| Beam Angle | 20°/24°/30° |
| Cut-Out | Φ115-125mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ138×H105mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3200lm / 3800lm(HE) |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mA |
| Model | SD051068RL |
|---|---|
| Power | 12W, 15W, 18W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110×H98mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 960lm-1440lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA/350mA/450mA |
| Model | SD8281140R |
|---|---|
| Power | 35W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | Φ140mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ152×H86mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2400lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mA |
| Model | SG80510037S-S |
|---|---|
| Power | 22W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 268x35x70mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1800LM |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 27-33V 700mA |
| Model | SD8111200R |
|---|---|
| Power | 50W |
| Beam Angle | 24°/40°/55° |
| Cut-Out | Φ200mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ215×H105mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3700lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1200mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!