Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!
Lumens vs Kelvin: De viktigaste skillnaderna förklaras
Har du någonsin satt in en ny glödlampa och tyckt att rummet nu är "för ljust" eller känns det inte bekvämt att...
Effekt:43W
Utskuren: Φ175mm
Strålningsvinkel: 24°/36°/55°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Färg: Vit / Svart / Anpassad
Installation: Infälld

Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!
Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!
| Modell | SD8111175R |
|---|---|
| Kraft | 43W |
| Strålningsvinkel | 24°/36°/55° |
| Utskuren | Φ175 mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ191×H95mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Ljusflöde | 3200lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Gjuten aluminium |
| IP-hastighet | IP54 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1050mA |







| Modell | SC6082115R-AR |
|---|---|
| Kraft | 35W |
| Strålningsvinkel | 15°/24°/36°/60° |
| Utskuren | Φ115-125mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ138×H105mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Ljusflöde | 3200lm / 4100lm (HE) |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Gjuten aluminium |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mA |
| Modell | SD8031145S |
|---|---|
| Kraft | 32W |
| Strålningsvinkel | 15/24/36/50° |
| Utskuren | 145x145mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | 160×160×H133mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Ljusflöde | 2700lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Gjuten aluminium |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mA |
| Modell | SD8281140R |
|---|---|
| Kraft | 35W |
| Strålningsvinkel | 15°/24°/36°/55° |
| Utskuren | Φ140 mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ152×H86mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Ljusflöde | 2400lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20/IP54 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mA |
| Modell | SD8111075R |
|---|---|
| Kraft | 12W |
| Strålningsvinkel | 18°/24°/30°/40° |
| Utskuren | Φ75mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ85×H54mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Ljusflöde | 800 lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Gjuten aluminium |
| IP-hastighet | IP54 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |
| Modell | KD8121168R |
|---|---|
| Kraft | 20W |
| Strålningsvinkel | 80° |
| Utskuren | Φ168 mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ175xH56mm |
| CCT | 2700K/3000K/4000K/6000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Ljusflöde | 1600LM |
| LED | Ursprung Bridgelux SMD |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Gjuten aluminium |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mA |

Vi skickar filerna till dig inom 24 timmar!Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!