Don’t have a business email? Click here!
How to Choose LED Track Spotlight for Retail Stores: The Complete 2026 Buying Guide
Choosing the right LED track spotlight for a retail store is one of the most impactful decisions a lighting bu...
Power:12W
Cut-out:/
Beam angle:18°/24°/30°/40°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Surface Mounted

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SS811074S |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 18°/24°/30°/40° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 74×74×H90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 800lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |









| Model | ST5111W |
|---|---|
| Power | 30W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ80 x 120mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra/95Ra |
| Luminous Flux | 3000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 750mA |
| Model | ST6321W |
|---|---|
| Power | 20W/35W/43W |
| Beam Angle | 70°/80°/30×70°/Asymmetrisch/ Double Asymmetric |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | 51×18xL847mm |
| CCT | 2700K/3000K/4000K/5000K/6500K |
| CRI | RA80, RA90 |
| Luminous Flux | 20W @940 2700lm 135lm/W 20W @930 2600lm 130lm/W 35W @940 4400lm 125lm/W 35W @930 4200lm 120lm/W 40W @940 5000lm 125lm/W 40W @930 4800lm 120lm/W |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 550/900/1050mA |
| Model | SD8031145S |
|---|---|
| Power | 32W |
| Beam Angle | 15/24/36/50° |
| Cut-Out | 145x145mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 160×160×H133mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2700lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!