Don’t have a business email? Click here!
Comprehensive Guide to LED Track Light
Speaking of track lights, the recently popular LED magnetic track lights are definitely indispensable, but tod...
SS811075R
Power: 10W
Cut-out:/
Beam angle: 20°/40°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Surface Mounted

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SS811075R |
|---|---|
| Power | 10W |
| Beam Angle | 20°/40° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ75×H100mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 800lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 250mA |




| Model | SD011030HR-S |
|---|---|
| Power | 3W |
| Beam Angle | 15°/24°/36° |
| Cut-Out | Φ30mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ34xH34.5mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 180LM |
| LED | Origin Bridgelux SMD |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Spray Painting |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 2-4V 700mA |
| Model | SD042075SL |
|---|---|
| Power | 12W, 15W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | 75x75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 110×110×H111mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 960lm/1200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA/350mA |
| Model | SD044068R |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ75xH68mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 720LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 180mA |
| Model | SD8111175R |
|---|---|
| Power | 43W |
| Beam Angle | 24°/36°/55° |
| Cut-Out | Φ175mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ191×H95mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1050mA |
| Model | SD052068RL |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110×H79mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!