Don’t have a business email? Click here!
Commercial LED Lighting Solutions Energy Efficient Smart Design
Why Upgrade to Commercial LED Lighting in 2026?
As we move toward 2026, holding onto legacy lighting systems ...
SS811140R
Power: 50W
Cut-out:/
Beam angle: 20°/40°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Surface Mounted

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SS811140R |
|---|---|
| Power | 50W |
| Beam Angle | 20°/40° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ140×H162mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 4000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1150mA |




| Model | SD8032145S |
|---|---|
| Power | 32Wx2 |
| Beam Angle | 15/24/36/50° |
| Cut-Out | 145×280mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 160×320×H133mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2700lmx2 |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mAx2 |
| Model | SD041075R |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ82×H76mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA |
| Model | SD8071080R |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 30°/45° |
| Cut-Out | Φ80mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ96×H75mm |
| CCT | 3000K, 4000K, 6000K |
| CRI | 80Ra, 90Ra |
| Luminous Flux | 960lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |
| Model | SD052068R |
|---|---|
| Power | 12W, 15W, 18W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ75×H102mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 960lm-1440lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA/350mA/450mA |
| Model | SG80301120R |
|---|---|
| Power | 32W |
| Beam Angle | 24/30/36/45° |
| Cut-Out | Φ120mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ135×H123mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2800lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!