Don’t have a business email? Click here!
What is UGR?
What does UGR mean?
UGR stands for Unified Glare Rating (UGR), is a calculation method to evaluate the glare ...
ST1501W
Power: 25W
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Beam angle: 30°/50°
Color: White / Black / Custom
Installation: 3-phase / 1-phase
Cut-out:/

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | ST1501W |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 30°/50° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ155×H96mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra/95Ra |
| Luminous Flux | 2000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |




| Model | SD011030HR-S |
|---|---|
| Power | 3W |
| Beam Angle | 15°/24°/36° |
| Cut-Out | Φ30mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ34xH34.5mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 180LM |
| LED | Origin Bridgelux SMD |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Spray Painting |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 2-4V 700mA |
| Model | SG80515037S-W |
|---|---|
| Power | 35W |
| Beam Angle | Wall Wash |
| Cut-Out | 403x37mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 411x45x50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 1800LM |
| LED | Origin Bridgelux SMD |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 700mA |
| Model | SD041068RL |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110×H76mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA |
| Model | SG80301080S |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 15/24/36/45° |
| Cut-Out | 80×80mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 90×90×H95mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 850lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!