Don’t have a business email? Click here!
Commercial LED Lighting Guide 2025 Energy Savings and ROI Insights
If you’re managing a commercial space, you already know that lighting isn’t just about visibil...
ST1501WP
Power: 25W
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Beam angle: 30°/50°
Color: White / Black / Custom
Installation: 3-phase / 1-phase
Cut-out:/

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | ST1501WP |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 30°/50° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ155×H50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra/95Ra |
| Luminous Flux | 2000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |




| Model | SD8141130R |
|---|---|
| Power | 13W |
| Beam Angle | 90° |
| Cut-Out | Φ130mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ145×H60mm |
| CCT | 3000K, 4000K, 6000K |
| CRI | 80Ra, 90Ra |
| Luminous Flux | 960lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |
| Model | SS811095RH |
|---|---|
| Power | 20W |
| Beam Angle | 20°/40° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ95×H152mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1600lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mA |
| Model | SD8031080S |
|---|---|
| Power | 10W |
| Beam Angle | 15/24/36/45° |
| Cut-Out | 80×80mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 90×90×H85mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 700lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 250mA |
| Model | SG80302120S |
|---|---|
| Power | 32Wx2 |
| Beam Angle | 24/30/36/45° |
| Cut-Out | 120×235mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 140×255×H123mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2800lmx2 |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mAx2 |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!