Don’t have a business email? Click here!
3000K vs 4000K? Guide to Choosing Home Lighting Solutions
3000K vs 4000K? Guide to Choosing Home Lighting Solutions
When choosing LED lighting for your h...
Power:12W
Cut-out: /
Beam angle: 20°/40°/60°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Surface Mounted

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SS815090S |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 20°/40°/60° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 90×90×H90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1000LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |






| Model | SD042075S |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | 75x75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 82×82×H93mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA |
| Model | SS815090S |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 20°/40°/60° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 90×90×H90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1000LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |
| Model | SD012040R-C |
|---|---|
| Power | 3W |
| Beam Angle | 24°/36°/55° |
| Cut-Out | Φ40mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ45xH19.5mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 150LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Spray Painting |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 15-21V 150mA |
| Model | SS811095R |
|---|---|
| Power | 15W |
| Beam Angle | 20°/40° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ95×H100mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 350mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!