Don’t have a business email? Click here!
How to choose the color temperature for kitchen Lighting?
Introduction
Often referred to as the heart of the home, the kitchen is a multifunctional space that requires...
ST3261
Power: 20W
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Beam angle: 9°-42°
Color: White / Black / Custom
Installation: 3-phase / 1-phase
Cut-out:/

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | ST3261 |
|---|---|
| Power | 20W |
| Beam Angle | 9°-42° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ85×L161mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 1200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mA |








| Model | SG80302100S |
|---|---|
| Power | 2x20W |
| Beam Angle | 20/24/36/45° |
| Cut-Out | 100×190mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 115×210×H105mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1600lmx2 |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mAx2 |
| Model | SD8032120R |
|---|---|
| Power | 2x25W |
| Beam Angle | 15/24/36/45° |
| Cut-Out | 120×235mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 140×255×H129mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2100lmx2 |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mAx2 |
| Model | SD052068R |
|---|---|
| Power | 12W, 15W, 18W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ75×H102mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 960lm-1440lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA/350mA/450mA |
| Model | SD8201055RL |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | Φ55mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ80xH90mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 960lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!