Don’t have a business email? Click here!
OEM Commercial Lighting Manufacturer: Custom LED Solutions from China
OEM Commercial Lighting Manufacturer: The Smart Choice for Custom LED Solutions
In today’s competitive commer...
Power: 2W
Cut-out: Φ30mm
Beam angle: 15°/24°/36°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Recessed

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SD011030R-S |
|---|---|
| Power | 2W |
| Beam Angle | 15°/24°/36° |
| Cut-Out | Φ30mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ34xH23mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 100LM |
| LED | Origin Bridgelux SMD |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Spray Painting |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 2-4V 350mA |






| Model | SD8271165S |
|---|---|
| Power | 45W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | 165x165mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 180×180×H109mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3600lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP65 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1050mA |
| Model | SD011030HR-C |
|---|---|
| Power | 5W |
| Beam Angle | 20°/30°/40° |
| Cut-Out | Φ30mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ34xH64mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 250LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Spray Painting |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 15-21V 250mA |
| Model | SS815072S |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°/36°/55° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 72×72×H75mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 700LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 180mA |
| Model | SG80515037S-A |
|---|---|
| Power | 35W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | 420x50mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 426x59x50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3200lLM |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 42-48V 700mA |
| Model | SS811115R |
|---|---|
| Power | 30W |
| Beam Angle | 20°/40° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ115×H152mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2400lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 700mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!