Don’t have a business email? Click here!
Shop Lighting: Energy-Saving Solutions for Retail Spaces
Introduction
In today’s competitive retail environment, shop lighting plays a crucial role in creating an inv...
Power: /
Cut-out: Φ68mm
Beam angle: /
CCT: /
Color: White / Black / Custom
Installation: Recessed

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SD041068RL-MR16 |
|---|---|
| Power | / |
| Beam Angle | / |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110×H60mm |
| CCT | / |
| CRI | / |
| Luminous Flux | / |
| LED | / |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | / |
| Vf & If | / |




| Model | SD011030HR-C |
|---|---|
| Power | 3W |
| Beam Angle | 20°/30°/40° |
| Cut-Out | Φ30mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ34xH34.5mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 150LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Spray Painting |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 15-21V 150mA |
| Model | SG80702145S |
|---|---|
| Power | 23Wx2, 32Wx2 |
| Beam Angle | 15/24/36/50° |
| Cut-Out | 300x145mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 315x160x100mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2x 2550lm / 3000lm(HE) @23W 2x 3300lm / 3900lm(HE) @32W |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mAx2/800mAx2 |
| Model | ST5231W |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 10°/24°/36° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ100×L87mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra/95Ra |
| Luminous Flux | 2000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Model | ST3021 |
|---|---|
| Power | 12W, 8W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ54×L130mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 680LM/1050LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 180/300mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!