Don’t have a business email? Click here!
2700K vs 3000K vs 4000K vs 6000K : Which lighting is right for the home?
The importance of color temperature to home lighting is reflected in many aspects, including affecting visual ...
Power: 7W
Cut-out: Φ30mm
Beam angle: 24°/36°/55°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: Sand white/Sand black
Installation: Recessed

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SD7201030RS-L |
|---|---|
| Power | 7W |
| Beam Angle | 24°/36°/45° |
| Cut-Out | Φ30mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ36xH90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra, 90Ra |
| Luminous Flux | 350lm |
| LED | Bridgelux |
| Color | Sand white/Sand black |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | 220-240VAC 50/60Hz |
| Vf & If | 30-42V 150mA |


















| Model | SD8111115R |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 20°/24°/36°/45° |
| Cut-Out | Φ115mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ131×H75mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1900lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Model | SD042075SL |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | 75x75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 110×110×H93mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA |
| Model | SG80505037S-W |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | Wall Wash |
| Cut-Out | 139x37mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 147x45x50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 600LM |
| LED | Origin Bridgelux SMD |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 700mA |
| Model | SG80510037S-L |
|---|---|
| Power | 22W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | 285x45mm, 285x50mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 280*91*60mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1800LM |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 27-33V 700mA |
| Model | SC6082100R-AR |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 24°/40°/60° |
| Cut-Out | Φ100mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110×H90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2600lm / 3000lm(HE) |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!