Don’t have a business email? Click here!
What you need to know about track lighting
With the development of the times, track lighting has gotten rid of the bulky image of the past, and now offer...
Power: 35W
Cut-out: /
Beam angle: 24°/30°/45°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Surface Mounted

Mini and Linear shape grid light for limited place and special applications.
Available in 1 / 2 / 5 / 10 / 15 LEDs model type.
Wall Wash / Adjustable / Trimless / Surface Mounted version available.
CCT 2700K / 3000K / 4000/ 6000K available, CRI 80 / 90 optional.
Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SG80515037S-S |
|---|---|
| Power | 35W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 403x35x70mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3200LM |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 42-48V 700mA |









| Model | SD044068R |
|---|---|
| Power | 15W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ75xH90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1350LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 350mA |
| Model | SD052068RL |
|---|---|
| Power | 12W, 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110×H79mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm-960lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA/300mA |
| Model | SC6082100R-R |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 24°/36°/50° |
| Cut-Out | Φ100mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110×H90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2400lm / 2700lm(HE) |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Model | SD8031100R |
|---|---|
| Power | 15W |
| Beam Angle | 15/24/36/45° |
| Cut-Out | Φ100mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110×H105mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 350mA |
| Model | KD8121082R |
|---|---|
| Power | 7W |
| Beam Angle | 80° |
| Cut-Out | Φ82mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ90xH47mm |
| CCT | 2700K/3000K/4000K/6000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 560LM |
| LED | Origin Bridgelux SMD |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 18-24V 300mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!