Don’t have a business email? Click here!
What is smart lighting? What are its application scenarios?
Sunmelighting: What is Smart Lighting, Application Scenarios of Smart Lighting
Smart home lighting control, r...
Power:28W
Cut-out:/
Beam angle:27°/31°/40°/50°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Surface Mounted

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SS811113S |
|---|---|
| Power | 28W |
| Beam Angle | 27°/31°/40°/50° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 113×113×H120mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 700mA |









| Model | SS805100S |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 15°/24°/36° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 100X100X100mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 960lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |
| Model | SD043068RL |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | Wall Wash |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110xH110mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 1500LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Model | SD8271125S |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | 125x125mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 136×136×H83mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP65 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 60mA |
| Model | ST3321W |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 10-45° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ80 x L120mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 1300lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Model | ST5111W |
|---|---|
| Power | 30W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ80 x 120mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 90Ra/95Ra |
| Luminous Flux | 3000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 750mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!