Don’t have a business email? Click here!
Which is better, 4-inch vs 6-inch recessed Lighting fixture?
This article will discuss how to select the best 4-inch and 6-inch recessed lighting fixtures for your project...
ST3021D
Power: 8W
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Beam angle: 15°/25°/45°/65°
Color: White / Black / Custom
Installation: 3-phase / 1-phase
Cut-out:/

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | ST3021D |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°/25°/45°/65° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ54×L100mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 720lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 180mA |












| Model | SS811115R |
|---|---|
| Power | 30W |
| Beam Angle | 20°/40° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ115×H152mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2400lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 700mA |
| Model | SG80301080R |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 15/24/36/45° |
| Cut-Out | Φ80mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ90×H95mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 850lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |
| Model | SD044068R |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ75xH112mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2200LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Model | SG80302120S |
|---|---|
| Power | 32Wx2 |
| Beam Angle | 24/30/36/45° |
| Cut-Out | 120×235mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 140×255×H123mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2800lmx2 |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mAx2 |
| Model | SD8271125S |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | 125x125mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 136×136×H83mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP65 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 60mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!