Don’t have a business email? Click here!
How to choose the best black track lighting?
Track lighting is widely used in retail, offices, and homes for its flexibility and modern style, including mo...
Power: /
Cut-out: Φ68mm
Beam angle: /
CCT: /
Color: White / Black / Custom
Installation: Recessed

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SD041068R-MR16 |
|---|---|
| Power | / |
| Beam Angle | / |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ75×H47mm |
| CCT | / |
| CRI | / |
| Luminous Flux | / |
| LED | / |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | / |
| Vf & If | / |




| Model | SD8271125S |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | 125x125mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 136×136×H83mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP65 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 60mA |
| Model | ST3321W |
|---|---|
| Power | 25W |
| Beam Angle | 10-45° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ80 x L120mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 1300lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Model | SG80510037S-S |
|---|---|
| Power | 22W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 268x35x70mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1800LM |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 27-33V 700mA |
| Model | SD043075R |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | Wall Wash |
| Cut-Out | Φ75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ83xH68mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 480LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 180mA |
| Model | SD8111135S |
|---|---|
| Power | 43W |
| Beam Angle | 24°/40°/55° |
| Cut-Out | 135×135mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 148×148×H90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3000lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1050mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!