Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!
Vad är en strålningsvinkel i belysning och hur väljer man den?
Strålvinkeln är ett enkelt mått som hjälper dig att optimera ljusinsläppet i ditt hus eller din byggnad. Varje mo...
Kraft: /
Utskuren: Φ68mm
Strålningsvinkel: /
CCT: /
Färg: Vit / Svart / Anpassad
Installation: Infälld

Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!
Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!
| Modell | SD042075R-MR16 |
|---|---|
| Kraft | / |
| Strålningsvinkel | / |
| Utskuren | Φ75mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ82×H52mm |
| CCT | / |
| CRI | / |
| Ljusflöde | / |
| LED | / |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20/IP54 |
| Ingångsspänning | / |
| Vf & If | / |




| Modell | SD8141100R |
|---|---|
| Kraft | 6W |
| Strålningsvinkel | 90° |
| Utskuren | Φ100mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ115×H48mm |
| CCT | 3000K, 4000K, 6000K |
| CRI | 80Ra, 90Ra |
| Ljusflöde | 480 lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 150mA |
| Modell | SD043075R |
|---|---|
| Kraft | 25W |
| Strålningsvinkel | Väggtvätt |
| Utskuren | Φ75mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ83xH112mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Ljusflöde | 1500LM |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA |
| Modell | SD051075S |
|---|---|
| Kraft | 12W, 8W |
| Strålningsvinkel | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Utskuren | 75x75 mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | 82×82×H88 mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Ljusflöde | 640lm-960lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20/IP54 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA/300mA |
| Modell | ST3261W |
|---|---|
| Kraft | 30W |
| Strålningsvinkel | 9°-42° |
| Utskuren | / |
| Installation | 3-fas / 1-fas |
| Dimension | Φ85×L161mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Ljusflöde | 1800lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 700mA |
| Modell | SD8071060R |
|---|---|
| Kraft | 8W |
| Strålningsvinkel | 20°/24°/36° |
| Utskuren | Φ60 mm |
| Installation | Inbyggd |
| Dimension | Φ70×H55mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 80Ra, 90Ra |
| Ljusflöde | 640 lm |
| LED | Ursprung Bridgelux COB |
| Färg | Vit / Svart / Anpassad |
| Ytfinish | Pulverlackering |
| Material | Aluminium för pressgjutning |
| IP-hastighet | IP20 |
| Ingångsspänning | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 180mA |

Vi skickar filerna till dig inom 24 timmar!Har du ingen e-postadress för ditt företag? Klicka här!