Don’t have a business email? Click here!
Which is better, 4-inch vs 6-inch recessed Lighting fixture?
This article will discuss how to select the best 4-inch and 6-inch recessed lighting fixtures for your project...
Power:23W/32W
Cut-out: 145x145mm
Beam angle: 15/24/36/50°
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Color: White / Black / Custom
Installation: Recessed

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | SG80701145S |
|---|---|
| Power | 23W, 32W |
| Beam Angle | 15/24/36/50° |
| Cut-Out | 145x145mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 160x160x100mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2550lm / 3000lm(HE) @23W 3300lm / 3900lm(HE) @32W |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 600mA/800mA |








| Model | SD011030HR-C |
|---|---|
| Power | 5W |
| Beam Angle | 20°/30°/40° |
| Cut-Out | Φ30mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ34xH64mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 250LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Spray Painting |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 15-21V 250mA |
| Model | SS815090R |
|---|---|
| Power | 12W |
| Beam Angle | 20°/40°/60° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | Φ90×H90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1000LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA |
| Model | SD051068RL |
|---|---|
| Power | 12W, 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ110×H76mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm-960lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA/300mA |
| Model | SG80515037S-A |
|---|---|
| Power | 35W |
| Beam Angle | 24°/30°/45° |
| Cut-Out | 420x50mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 426x59x50mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 3200lLM |
| LED | Origin Bridgelux 3535 |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 42-48V 700mA |
| Model | SD044068R |
|---|---|
| Power | 15W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/55° |
| Cut-Out | Φ68mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ75xH90mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 1350LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 350mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!