Don’t have a business email? Click here!
Everything you need to know about led track lights
When it comes to track lights, the LED magnetic track lights have became very popular recently. But today, we ...
ST3121
Power: 15W
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Beam angle: 15°/24°/36°/50°
Color: White / Black / Custom
Installation: 3-phase / 1-phase
Cut-out:/

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | ST3121 |
|---|---|
| Power | 15W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/50° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ60×L165mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 1200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 350mA |












| Model | SD042075SL |
|---|---|
| Power | 12W, 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | 75x75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 110×110×H93mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm-960lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA/300mA |
| Model | KD8121168R |
|---|---|
| Power | 20W |
| Beam Angle | 80° |
| Cut-Out | Φ168mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ175xH56mm |
| CCT | 2700K/3000K/4000K/6000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 1600LM |
| LED | Origin Bridgelux SMD |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mA |
| Model | ST3021D |
|---|---|
| Power | 8W |
| Beam Angle | 15°/25°/45°/65° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ54×L100mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 720lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 180mA |
| Model | SS815110S |
|---|---|
| Power | 20W |
| Beam Angle | 24°/32°/55° |
| Cut-Out | / |
| Installation | Surface Mounted |
| Dimension | 111×111×H110mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2000LM |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!