Don’t have a business email? Click here!
LED Binning: Guaranteeing Lighting Standards
When white LED chips are manufactured for lighting, they are similar to each other as far as light output (bri...
ST3121W
Power: 20W
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K
Beam angle: 15°/24°/36°/50°
Color: White / Black / Custom
Installation: 3-phase / 1-phase
Cut-out:/

Don’t have a business email? Click here!
Don’t have a business email? Click here!
| Model | ST3121W |
|---|---|
| Power | 20W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/50° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ60×L165mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 1800lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 500mA |











| Model | SD051075S |
|---|---|
| Power | 12W, 8W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | 75x75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | 82×82×H88mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 640lm-960lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 200mA/300mA |
| Model | ST6221W |
|---|---|
| Power | 2x20W |
| Beam Angle | 20°/40°/50° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | 46×34.5xL595mm |
| CCT | 2700K/3000K/4000K/5000K/6500K |
| CRI | RA80, RA90 |
| Luminous Flux | 20W x 2 @940 3400lm 85lm/W 20W x 2 @930 3200lm 80lm/W |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 1050mA |
| Model | SD041075R |
|---|---|
| Power | 12W, 15W |
| Beam Angle | 15°, 24°, 36°, 55° |
| Cut-Out | Φ75mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ82×H98mm |
| CCT | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K |
| CRI | 90Ra, 95Ra |
| Luminous Flux | 960lm/1200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Csting Aluminum |
| IP Rate | IP20/IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 300mA/350mA |
| Model | ST3121 |
|---|---|
| Power | 15W |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/50° |
| Cut-Out | / |
| Installation | 3-phase / 1-phase |
| Dimension | Φ60×L165mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | 80Ra/90Ra |
| Luminous Flux | 1200lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die Casting Aluminum |
| IP Rate | IP20 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 350mA |
| Model | SD8111135R |
|---|---|
| Power | 32W |
| Beam Angle | 24°/36°/55° |
| Cut-Out | Φ135mm |
| Installation | Recessed |
| Dimension | Φ150×H80mm |
| CCT | 2700K/3000K/3500K/4000K |
| CRI | RA90/RA95 |
| Luminous Flux | 2550lm |
| LED | Origin Bridgelux COB |
| Color | White / Black / Custom |
| Surface finish | Powder Coating |
| Material | Die-casting aluminum |
| IP Rate | IP54 |
| Input Voltage | AC220-240V |
| Vf & If | 30-42V 800mA |

We will send the files to you within 24 hours!Don't have a business email? Click here!